مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: در سال زراعی جاری چهار میلیارد و دویست و پنجاه میلیون ریال از محل اعتبارات صندق کارآفرین امید برای تجهیز بخش کشاورزی شهرستان به سامانه های مکانیزاسیون و نوسازی آن هزینه شده است.

محمد کریمی فرزقی افزود: همچنین از این محل 6 هزار و 500 میلیارد ریال برای توسعه بخش باغبانی هزینه شد و 18میلیارد ریال نیز به عنوان سرمایه در گردش در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
وی گفت: در بخش اشتغال خانگی نیز هزار و 130 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت که 100 درصد جذب شد که زمینه اشتغال در حوزه های مختلف کشاورزی این منطقه را فراهم آورد.
کریمی تعداد بهره برداران بخش کشاورزی تربت حیریه را 86 هزار نفر عنوان و اظهار کرد: میزان تولید بخش کشاورزی منطقه پنج هزار و 500 میلیارد ریال است که از این رقم 33 درصد مربوط به بخش زراعت، 29 درصد بخش باغبانی و 38 درصد نیز مربوط به بخش دام است.
79 درصد نیروی کار تربت حیدریه در گستره 90 هزار هکتاری عرصه کشاورزی این شهرستان اشتغال دارند که به تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی مشغول هستند و به ترتیب رتبه های پنجم و سوم را از این نظر در خراسان رضوی دارند.
یکی از شاخص ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده زعفران است که کشت آن در سطح هشت هزار هکتار با تولید سالانه 34 تن صورت می گیرد.

منبع : khorasan markazi |هزینه چهار میلیارد ریالی برای مکانیزاسیون کشاورزی تربت حیدریه
برچسب ها : کشاورزی ,هزار ,ریال ,درصد ,میلیارد ,تربت ,میلیارد ریال ,تربت حیدریه ,کشاورزی تربت ,چهار میلیارد