نماد  "حسن تفتیان"نماینده دو ایران در رقابت های المپیک 2016 ریو، شامگاه سه شنبه در ورزشگاه تختی تربت حیدریه با حضور مسئولان این شهرستان رونمایی شد.

 

به گزارش ایرنا، این دوندهٔ سرعتی ایران پارسال موفق شد در مسابقات بین المللی کازانف قزاقستان سهمیه دو 100 متر بازی های المپیک 2016 ریو را به دست آورد.
رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه در آیین رونمایی از نماد اختصاصی این دونده ملی گفت: این نماد توسط جمعی از هنرمندان شهرستان و برای نخستین بار در تاریخ ورزش حرفه ای کشور طراحی شده که به تایید وزارت ورزش و جوانان نیز رسیده است.
سیدحمیدرضا امینی افزود: نماد یادشده با عنوان "سفیر یوزپلنگ ایرانی"، که نقش یوز و عدد 100 را بر خود دارد، ضمن اشاره به سرعت کم نظیر این ورزشکار المپیکی، گونه ارزشمند و منحصر به فرد محیط زیست ایران را نیز تداعی می کند.
وی گفت: تلاش داریم از کمیته ملی المپیک مجوز لازم برای گنجاندن این نماد بر روی لباس حسن تفتیان در زمان حضور در رقابت های المپیک ریو را بگیریم.
نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی وجود چنین ورزشکاری را مایه افتخار برای اهالی این خطه خواند و بر ضرورت حمایت مادی و معنوی دستگاه های مختلف از وی تاکید کرد.
سعید باستانی افزود: این مایه مباهات تربتی ها است که نام شهرشان با افتخارآفرینی این جوان برومند و پرتلاش، در شبکه های معتبر جهانی آورده شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه نیز گفت : در راستای حمایت از این ورزشکار ملی المپیکی، با مصوبه شورای شهر، وی به مدت یک سال از حقوق شهرداری بهره مند می شود.
حسین جهانشیری افزود: تندیس "حسن تفتیان" نیز با صرف 200 میلیون ریال ساخته شده که بزودی در یکی از میدان های شهر تربت حیدریه نصب می شود.
حسن فتحی نیا، فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز با تحسین راه اندازی پویش حمایت از حسن تفتیان در شبکه های اجتماعی، ابراز امیدواری کرد که با افتخارآفرینی وی درعرصه المپیک، بزودی جشن استقبال از این قهرمان ملی در تربت حیدریه برگزار شود.
حسن تفتیان، متولد 14 اردیبهشت 1372 در تربت حیدریه دوندهٔ دو سرعت ایران است که پارسال موفق شد در مسابقات بین المللی کازانف قزاقستان سهمیه دو100 متر بازی های المپیک 2016 ریو را به دست آورد.
تفتیان به تازگی علاوه بر کسب قهرمانی در سی و چهارمین دوره رقابت های بین المللی مادرید اسپانیا، رکورد ملی دو 100 متر کشورمان را که در اختیار خود وی بود، بهبود بخشید.

منبع : khorasan markazi |نماد دونده المپیکی ایران در تربت حیدریه رونمایی شد
برچسب ها : تربت ,حیدریه ,تفتیان ,المپیک ,نماد ,افزود ,تربت حیدریه ,المپیک 2016 ,شورای اسلامی ,قزاقستان سهمیه ,المللی کازانف ,کازانف قزاقستان سهمیه ,المللی ک